MR-US10KRT-H price in Bangladesh | Spark Gateway
Marsriva MR-US10KRT-H Energy Efficient 10kVA Online UPS best product price in bd
-9 %
DISPLAY FEATURE
Display Type IPS
MAIN FEATURES
Capacity 10kVA
Input Voltage 110 – 300VAC, 110 – 176VAC, 280 – 300VAC (power limited)
Load Capacity 10kW
Output Voltage 208 / 220 / 230 / 240VAC
ADDITIONAL FEATURE
Input Features
Frequency 50 / 60 ± 6Hz (Default), ±10Hz (Adjustable)
Power Factor ≥0.99
Voltage Range 110 – 300VAC, 110 – 176VAC, 280 – 300VAC (power limited)
Output Features
Power Factor 1.0
Voltage Range 208 / 220 / 230 / 240VAC